VZP kontrol a Wkontrol

Jedná se o programy, pomocí kterých lze zkontrolovat formální správnost Vaší dávky typu KDAVKA.

 

Dá se říct, že když Vám projde dávka touto kontrolou, na pojišťovně Vám jí převezmou.

Ale stejně se Vám můžou ještě vrátit jednotlivé poukazy, a to např. cizí pojištěnec, osoba bez pojištění, chybí příznak revizního lékaře atd.

 

Wkontrol – fungoval do roku 2012 a v podstatě se dá používat i dále, protože všechny změny se týkají pouze prvního řádku v souboru KDAVKA.

 

VZP kontrol je k dispozici od 1.1.2012 – každá nová verze (co se týká oční optiky a typu dávky 12-optická) se liší pouze v kontrole prvního řádku a to hlavně údaje datové rozhraní.

VZP kontrol lze získat pouze na portále VZP – https://www.vzp.cz/e-vzp/vzp-point, nebo případně si jej můžete nechat nahrát na pobočce VZP na disketu nebo flash disk. Protože je postaven na Javě, při instalaci je třeba mít k dispozici internet, protože nejspíše dojde k instalaci poslední verze Javy.

Co to je Java: https://cs.wikipedia.org/wiki/Java_(programovac%C3%AD_jazyk)

Verzi rozhraní najdet na tomto webu pod Novinkami-Datové rozhraní, v Newtonovi v menu Dávky je odkaz na web s datovým rozhraním nebo přímo na webu VZP https://www.vzp.cz/poskytovatele/vyuctovani-zdravotni-pece/metodika-vyuctovani-aktualni-stav/casovy-sled-verzi-datoveho-rozhrani – je to údaj úplně dole vlevo, nikoliv vpravo. Je tam uvedeno vždy odkdy platí, pojišťovny toto číslo často „neřeší“, nebo tolerují přechodné období.